Portal Medycyna Grabieniec, ��d�, Grabieniec 13
Twoja wyszukiwarka

Jesteďż˝ 11066072
odwiedzaj�cym

czwartek 26 listopada 2015

PORADNIK MEDYCZNY > Inne > Leki

Bio-CLA z zieloną herbatą - PYTANIA I ODPOWIEDZI

OPIS


     Idealny środek odchudzający. Ekstrakt z zielonej herbaty i sprzężony kwas linolowy C.L.A. to idealne połączenie składników ułatwiających odchudzanie. Preparat hamuje głód, blokuje wchłanianie tłuszczów, wspomaga spalanie tłuszczów także podczas spoczynku.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Stosowałam bio cla po6 kapsułek dziennie i chrom po 2 kapsułki przez pierwsze 3 tygodnie ciąży. Jaki wpływ mogą mieć te preparaty na płód? 29.05.2007 r.

Oba preparaty (Bio-cla i chorm) przeciwwskazane są dla kobiet w ciąży, ponieważ nie były badane na tej grupie osób..Bio-cla zawiera składnik naturalny jaki jest CLA (sprzężony kwas linolowy), chrom organiczny jest niezbędny do prawidłowego metabolizmu glukozy. Dlatego nie obawiaj się szkodliwości obu preparatów na rozwój ciąży. Dobrze, że przerwałaś ich stosowanie jak tylko zorientowałaś się, że jesteś w ciąży. W ciąży najlepiej jest zażywać jak najmniej leków i suplementów, a jeśli już jest taka konieczność to tylko te, które zaleca lekarz.

Czy osoby chore na: cukrzycę na insulinie, nadciśnienie tętnicze, jaskrę mogą zażywać BIO-CLA z zieloną herbatą? 14.05.2007 r.
     
     Tak, wymienione choroby nie są przeciwwskazaniem do Bio-cla z zieloną herbatą.
     
     CZY W PRZYPADKU KIEDY BĘDĘ NORMALNIE JADŁA POSIŁKI I SŁODYCZE NIE BĘDĘ TYŁA, zażywając Bio-Cla z zieolona herbatą?09.04.2007 r.
     Nie dam takiej gwarancji, ponieważ, żeby schudnąć konieczny jest w naszym organizmie bilans energetyczny ujemny. Zawsze efekt odchudzania będzie lepszy, jeśli ograniczysz ilość jedzenia, zwłaszcza słodyczy i będzie regularnie, aktywnie ćwiczyć.
     
      Czy jest jakiś inny preparat lepszy niż BIO-CLA z zieloną herbatą, po którym szybciej widać efekty odchudzania? 20.03.2007 r.
     
     Możesz rozważyć zażywanie silniejszych preparatów tzw. termogeników (jeśli jesteś pełnoletnia i nie masz chorób układu krążenia lub depresji) np. Therm line II albo Thermo speed extreme wzmocnione treningiem fizycznym, l-karnityną i dietą niskokaloryczną. Wtedy efekt odchudzania będzie szybszy niż po BIO CLA Z ZIELONĄ HERBATĄ C.L.A.
     
     Czy Bio-C.L.A. z zieloną herbatą można zażywać jednocześnie z Bio Chromem? 20.03.2007 r.
     
     Tak, można kojarzyć Bio-Cla z zieloną herbatą z bio-chromem.
     
     Czy Bio-CLA z zieloną herbatą może zażywać osoba w wieku 13/14 lat? 07.03.2007 r.
     
     Nie. Jest to preparat dla osób dorosłych.
     
     Czy Bio C.L.A z zieloną herbatą można przyjmować razem z herbatkami SlimFigura? 26.02.2007 r.
     
     Nie polecam takiego połączenia, ponieważ efekt przeczyszczający Slim-figury uniemożliwi właściwe wchłanianie Bio-CLA z zieloną herbatą.
     
     Po jakim okresie czasu stosowania Bio-CLA z zieloną herbatą widać efekty? Chciałabym szybko. 26.02.2007 r.
     
     Bio-Cla z zieloną herbatą jest do długotrwałego stosowania.
      Według danych producenta u kobiet stosujących BIO-Cla z zieloną herbatą przez 8 miesięcy, doszło do średniego obniżenia ciężaru ciała o 9,2 kg.
     Producent zaleca dla dorosłych przyjmowanie od 2do 6 kapsułek dziennie podczas posiłku. Wobec tego, chcąc oczekiwać jak najszybciej efektu, powinnaś przyjmować preparat 3x2 kapsułki, pod warunkiem prowadzenia regularnego treningu fizycznego (minimum 3 x w tygodniu przez minimum 30 minut z tętnem w granicach ok. 130/min) i stosowania diety z wykluczeniem cukru, słodyczy oraz tłuszczu i tłustych produktów.
     możesz też rozważyć zażywanie silniejszych preparatów tzw. termogeników (jeśli jesteś pełnoletnia i nie masz chorób układu krążenia lub depresji) np. Therm line II albo Thermo speed extreme wzmocnione treningiem fizycznym, l-karnityną i dietą niskokaloryczną. Wtedy efekt odchudzania będzie szybszy.
     
     Dlaczego nie wolno używać Bio-CLA zieloną herbatą podczas karmienia piersią? jakie skutki mogą być? 25.02.2007 r.
     
     Z tym pytaniem proszę zwrócić się do producenta preparatu.
     Preparat nie był testowany na kobietach w ciąży i karmiących i dlatego nie był oceniany pod kątem bezpieczeństwa dla laktacji. Stąd zastrzeżenie producenta, żeby nie stosowa Bio-cla z zieloną herbatą podczas ciąży i karmienia piersią.
     
     Przeczytałam niedawno na jakiejś stronce, a sama planuję także zacząć
     zażywanie takich tabletek typu BIO CLA z zieloną herbata czy CLARIONOL CLA
     1000, iż takie tabletki nie powinny mieć żadnych skutków ubocznych, ale gdzie indziej przeczytałam że takie tabletki mogą powodować wypadanie włosów czy nadmierne pocenie się. Jestem w wieku młodzieżowym i mam pewne obawy co do zażywania takich tabletek. Czy takie tabletki są dla mnie bezpieczne? Czy rzeczywiście mogą mieć takie skutki?
23.02.2007 r.
     
     Bio-cla z zieloną herbatą i cla clarinnol nie dają działam ubocznych, o których wspominasz i są bezpieczne. Jedyne przeciwwskazania do ich stosowania to okres ciąży i karmienia piersią.
      Objawy, o których piszesz towarzyszą silniejszym preparatom na spalanie tkanki tłuszczowej tzw. termogenikom wzmagającym spalanie kwasów tłuszczowych w organizmie np. Therm line II lub thermo speed extreme.
     
     Zakupiłam ostatnio jeden z Państwa produktów o nazwie Bio.C.L.A. Ulotka oraz informacje na Państwa stronie o preparacie są dla mnie zbyt ogólne (a może inaczej - nie dostarczyły mi niezbędnych dla mnie informacji o przeciwwskazaniach do użycia). Mam astmę oskrzelową - leczoną sterydami i jestem ciekawa czy przy mojej chorobie nie ujawni się reakcja alergiczna na tenże preparat – czy jest dla mnie bezpieczny? 21.02.2007 r.
     
     Bio-CLA zarejestrowany jest jako suplement diety. W składzie zawiera: mieszaninę wolnych kwasów tłuszczowych zawierającą sprzężony kwas linolowy (CLA), żelatynę, glicerol i karmel amoniakalny.
     Generalnie suplementy diety są produktami bezpiecznymi, ponieważ dopuszczone są do sprzedaży odręcznej, bez recepty. Przeciwwskazania podawane przez producenta dla Bio-CLA to ciąża i okres karmienia piersią.
     Jeśli chodzi o ujawnienie się alergii na któryś ze składników Bio-CLA, to nie jestem w stanie na to pytanie Pani odpowiedzieć, bo pojawienie się reakcji alergicznej jest bardzo indywidualne i nieprzewidywalne z góry. Chyba, że alergia na dany składnik czy produkt wystąpiła już wcześniej.
     Proszę zapoznać się ze składem Bio-CLA (wymienionym powyżej) i przeanalizować czy u Pani pojawiały się wcześniej objawy alergii po zażyciu jakiś leków lub suplementów, które zawierały składniki znajdujące się w Bio-CLA.
     Bazując na informacji producenta astma oskrzelowa nie jest przeciwwskazaniem do zażywania Bio-CLA.
     
     
      Czy preparat bio-C.L.A z zieloną herbatą można stosować przy równoczesnej antykoncepcji doustnej? Jeśli można, to czy będą widoczne jakieś efekty? Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych wiąże się z przybieraniem na masie ( tak jest i w moim przypadku), czy więc ten preparat pozwoli mi zrzucić zbędne kilogramy, które mam przez przyjmowanie antykoncepcji? 16.02.2007 r.
     Jeśli w trakcie stosowania doustnej antykoncepcji doszło u Pani do wzrostu ciężaru ciała, to proponuję wizytę u ginekologa w celu zweryfikowania czy preparat antykoncepcyjny, który Pani zażywa jest właściwy dla Pani. Mamy teraz tak wiele doustnych preparatów antykoncepcyjnych o różnym składzie i dawkach hormonów, że na pewno lekarz dobierze Pani taki, który nie powoduje przyrostu ciężaru ciała. Jest to myślę, prostsze i efektywniejsze rozwiązanie, niż zażywanie suplementów odchudzających i troska o to czy przy kolejnym opakowaniu antykoncepcji znów Pani nie przytyje.
     
     Czy rzeczywiście karmiąc piersią nie można stosować danego preparatu? Dlaczego? Skład nie wydaje mi się szkodliwy.... 14.02.2007 r.
     
      Producent podaje, że okres ciąży i karmienia piersią jest przeciwwskazaniem do stosowania BIO-Cla z zieloną herbatą. Jeśli Pani wydaje się skład nieszkodliwy, proszę samej podjąć decyzję o tym czy zażywać. Zgodnie z etyką lekarską trzymam się zawsze zaleceń i przeciwwskazań podawanych przez producenta, bo to on badał preparat (lek czy suplement). Ze swej strony dodam, że w czasie karmienia nie należy się odchudzać, bo może to niekorzystnie wpłynąć na produkcję pokarmu. Jednocześnie zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne podczas laktacji na produkcję pokarmu bardzo ładnie odchudza karmiące mamy, bez konieczności stosowania diety niskokalorycznej.
     
     Jakie są skutki brania Bio-CLA z zieloną herbatą bedąc w ciąży? 29.01.2007 r.
     
     Producent nie poleca zażywania Bio-cla z zieloną herbatą w czasie ciąży i karmienia piersią. Skutki zażywania tego preparatu w czasie ciąży i laktacji nie są znane, ponieważ nie były takie badania prowadzone na kobietach w ciąży lub karmiących. Jako suplement naturalny prawdopodobnie nie szkodzi, ale nie ma na to żadnych dowodów. Dlatego proponuję niezwłocznie przerwać stosowanie tego suplementu.
     
     Jak długo i ile trzeba brać Bio-c.l.a.? I czy naprawdę nie daje on efektu jojo? 24.01.2007
     
     Producent zaleca dla dorosłych przyjmowanie od 2do 6 kapsułek dziennie podczas posiłku. Wobec tego, chcąc oczekiwać jak najszybciej efektu, powinnaś przyjmować preparat 3x2 kapsułki, pod warunkiem prowadzenia regularnego treningu fizycznego (minimum 3 x w tygodniu przez minimum 30 minut z tętnem w granicach ok. 130/min) i stosowania diety z wykluczeniem cukru, słodyczy oraz tłuszczu i tłustych produktów.
     Według danych producenta u kobiet stosujących BIO-Cla z zieloną herbatą przez 8 miesięcy, doszło do średniego obniżenia ciężaru ciała o 9,2 kg.
     Efekt jojo pojawia się wówczas, gdy po okresie diety niżej kalorycznej wraca się do diety wcześniejszej, bardziej kalorycznej. Wówczas nadmiar tych kalorii magazynowany jest w postaci tkanki tłuszczowej, widoczny jako przybywanie na wadze, ponieważ przemiana materii pozostaje nadal na obniżonym poziomie jak w czasie diety niskokalorycznej. Dlatego to czy efekt jojo wystąpi czy nie wystąpi, nie zależy od preparatu tylko od Ciebie . Czy będziesz konsekwentnie po odchudzaniu utrzymywać dietę.
     
     Czy na dzieci w wieku 16 lat Bio-cla z zieloną herbatą działa? 21.01.2007 r.
     
     Bio-CLA z zieloną herbatą zalecane jest przez producenta do stosowania przez osoby dorosłe. Traktując wiek 18 lat jako początek dorosłości nie ma przeciwwskazań do zażywanie tego preparatu przez osobę 18-letnią. Osoby młodsze poniżej 18 roku życia zażywają Bio-cla z zieloną herbatą na swoją własną odpowiedzialność.
     
     Jestem mężczyzną, pracuję jako kelner więc mam dużo chodzenia w pracy. Czy mogę traktować to jako wysiłek odpowiedni dla mnie pomimo, że jest jednostajny i organizm się do niego przyzwyczaił? Czy wpływ bio-CLA z zieloną herbatą jest taki sam na kobietę i na mężczyznę? 18.01.2007 r.
     
     Aktywność fizyczna związana z pracą zawodową nie jest aktywnością zdrowotnie korzystną.
     Dlatego wskazana jest rekreacja poza zawodowa. w wolnym czasie i to ona daje dobroczynny efekt na układ krążenia, stawy i mięśnie oraz zwiększa wydolność fizyczną.
     Bio-cla większy wpływ ma na kobiety, ponieważ one mają więcej tkanki tłuszczowej. mężczyźnie można polecać teermogeniki: olimp therm line II lub thermospeed.
     
     Jaka jest różnica między przyjmowaniem 6 lub 2 kapsułek Bio-Cla z zieloną herbatą dzienie i jaka jest przybliżona utrara masy ciała po zużyciu jednego opakowania? 09.10.2006 r.
     
      Producent zaleca dla dorosłych przyjmowanie od 2do 6 kapsułek dziennie podczas posiłku. Wobec tego, chcąc oczekiwać jak najszybciej efektu, powinna Pani przyjmować preparat 3x2 kapsułki, pod warunkiem prowadzenia regularnego treningu fizycznego (minimum 3 x w tyodniu przez minimum 30 minut z tętnem w granicach ok. 130/min) i stosowania diety z wykluczeniem cukru, słodyczy oraz tłuszczu i tłustych produktów. Zażywając tylko 2 kapsułki dziennie spowalnia Pani efekt działania Bio-cla z zieloną herbatą.
     Według danych producenta u kobiet stosujących BIO-Cla z zieloną herbatą przez 8 miesięcy, doszło do średniego obniżenia ciężaru ciała o 9,2 kg.
     Jest mi trudno okreslić jaki będzie spadek ciężaru ciała po 1 op. Bio-cla z zieloną herbatą, ponieważ jest to preparat do zażywania dlugotrwałego.
     
     Jeśli stosuję już BIO-cla przez 6 miesięcy, to na ile czasu powinnam przerwać jego zażywanie? 20.08.2006 r.
     
     Może Pani zażywać Bio-CLA do 8 miesięcy, a następnie zrobić przerwę na 4 tygodnie.
     
     Jak lepiej jest zażywać Bio-CLA z zieloną herbatą - 3 razy po 2 kaps czy 2 razy po 3 kaps? 11.08.2006 r.
     Według producenta bio-CLA z zieloną herbatą dawkuje się od 2 do 6 kapsułek dziennie. Odpowiadając na zadane pytanie, optymalne dawkowanie wynosi 3x2 kaps., co umożliwia regularne przyswajanie bio-cla z zieloną herbatą w ciągu dnia i jego działanie.
     
     Jak należy przyjmować kapsułki Bio-CLA z zieloną herbatą - przed czy po jedzeniu?
     Producent zaleca przyjmowanie kapsułek BIO-CLA Z ZIELONĄ HERBATĄ w czasie posiłków popijając dużą ilością wody. Chodzi o to, żeby kapsułki te były zażywane wraz z jedzeniem.
     
     Czy w czasie menstruacji można brać bio-c.l.a. z zieloną herbatą?
     
     Bio-CLA z zieloną herbatą nie wpływa na krzepliwość krwi, dlatego można zażywać go w czasie miesiączki.
     
     Czy Bio-ClA z zieloną herbatą może stosować osoba chorująca na niedoczynność tarczycy i nadciśnienie?
     
      Generalnie preparat Bio-Cla z zieloną herbatą nie ma ubocznych działań dla zdrowia.
     Jednakże producent nie zaleca stosowania tego preparatu w okresie ciąży i w czasie karmienia piersią. Tak więc niedoczynność tarczycy i nadciśnienie tętnicze (oczywiście leczone) nie stanowią przeciwwskazania do stosowania tego preparatu.
     
     Czy podczas zażywania kapsułek Bio C.L.A. z zieloną herbatą można przebywać na słońcu?? Jakie są skutki uboczne po Bio-CLA z zieloną herbatą?
     
     Producent nie podaje, żeby zażywanie Bio-CLA z zieloną herbatą było przeciwwskazaniem do przebywania na słońcu, ponieważ nie jest to substancja z grupy psolarenów czyli uwrażliwiających skórę na działanie słońca.
     Odpowiadając na drugie pytanie: Generalnie preparat Bio-Cla z zieloną herbatą nie ma ubocznych działań dla zdrowia. Jednakże producent nie zaleca stosowania tego preparatu w okresie ciąży i w czasie karmienia piersią.
     
     Czy Bio-CLA z zieloną herbatą może zażywać osoba po 50 roku życia?
     
     Wiek 50 lat i więcej nie jest przeciwwskazaniem do zażywania tego preparatu.
     Zgodnie z zaleceniami producenta Bio-CLA z zieloną herbatą należy stosować w ilości od 2 do 6 kapsułek dziennie w trakcie posiłków. Warunkiem koniecznym do uzyskania efektu odchudzającego w trakcie kuracji BIO-CLA jest racjonalna dieta z ograniczeniem ilości tłuszczu i kalorii, a wówczas pierwsze zmiany w wyglądzie figury widać po ok. 14 dniach. Optymalnie jest , jeśli dodatkowo kurację wspomożemy treningiem fizycznym ułatwiającym spalanie tłuszczu. Wówczas efekt wyszczuplenia pojawi się szybciej i będzie bardziej spektakularny. Według danych producenta u kobiet stosujących BIO-Cla z zieloną herbatą przez 8 miesięcy, doszło do średniego obniżenia ciężaru ciała o 9,2 kg.
     
     Opinia internautów stosujących Bio-CLA z zieloną herbatą
     
     basia - "Stosowałam Bio-CLA z zieloną herbatą przez 1,5 miesiąca wraz z gimnastyką i ograniczeniem posiłków do 3 dziennie bez pojadania oraz bez słodyczy i zaszokowala mnie reakcja mojego ciała. Jeszcze nigdy tak wyrażnych efektów odchudzania nie mialam. Niestety nie wiedziałam jak długo można to stosować i przerwałam. teraz wiem, że mogę jednak zacząć ze spokojem jeszcze trochę się poodchudzać. dziękuje bardzo." - Według danych producenta u kobiet stosujących BIO-Cla z zieloną herbatą przez 8 miesięcy, doszło do średniego obniżenia ciężaru ciała o 9,2 kg.
     
     Biorę leki na nadćiśnienie tętnicze: Co-Diovan 160/25 , Bisopromerck 5-czy branie BIO-CLA z tymi lekami będzie bezpieczne?
     
     Bio-CLA z zieloną herbatą jest suplementem diety zawierającym sprzężony kwas linolowy oraz wyciąg z zielonej herbaty. Producent nie podaje, żeby terapia nadciśnienia była przeciwwskazaniem do stosowania tego suplementu, dlatego można go stosować w połączeniu z wymienionymi lekami Co-Diovan 160/25 , Bisopromerck 5, ale w dawce nieco niższej czyli 3x1 kaps.
     
      Czy można zażywać Bio-CLA z zieloną herbatą jednocześnie z l-karnityną?
     
     CLA (Coniugated Linolic Acid) jest to sprzężony kwas linolowy należący do kwasów tłuszczowych. Wzmaga on aktywnie spalanie tłuszczu z jednoczesnym hamowaniem nadmiernego rozpadu białek i ograniczeniem odkładania się tkanki tłuszczowej zapasowej. Wspomaga więc przyrost masy beztłuszczowej ciała. Zalecany jest dla osób z nadwagą, a także dla osób aktywnych fizycznie i sportowców, ponieważ zwiększa u nich wydolność fizyczną. Jest to jeden z najpopularniejszych ostatnio preparatów wspomagających odchudzanie.
     Odpowiadając na zadane pytanie: Tak, CLA można zażywać z ekstraktem zielonej herbaty, l-karnityną, a także z HMB.
     
     Czy kapsułki Bio C.L.A mogą być stosowane przez młode dziewczęta w granicach wieku np. od 18 lat?
     
     Bio-CLA zalecane jest przez producenta do stosowania przez osoby dorosłe. Traktując wiek 18 lat jako początek dorosłości nie ma przeciwwskazań do zażywanie tego preparatu przez osobę 18-letnią.
     
     Czy można stosować Bio-CLA z zieloną herbatą z Therm Line II?.
     
     Jeśli chce Pani zażywać jednocześnie dwa preparaty i ma nadmierny apetyt na słodycze, to proponowałabym połączenie Therm Line II i Bio-chromu, który hamuje apetyt na słodycze. Natomiast nie ma potrzeby łączyć Therm line II z Bio-CLA z zieloną herbatą, ponieważ w Therm Line II znajduje się ekstrakt zielonej herbaty, a sam ten preparat ma zdecydowanie silniejsze działanie niż preparat Bio-CLA z zieloną herbatą.
     
     Mam 26 lat i urodziłam 2 dzieci. Przestałam palić, co spowodowało u mnie straszną nadwagę Sięgałam już po różne środki wydałam mnóstwo pieniędzy, a skutki są tego żadne, a nawet jest coraz gorzej. Jem nieregularnie i w większości przypadków są to słodycze, które mnie zwyczajnie uspakajają. Co mi pani poleci poza sportem i zdrowym żywieniem, a będzie naprawdę skuteczne, bo tak się nie da żyć?
     
     Polecałabym Pani Bio-CLA z zieloną herbatą .
      Według danych producenta u kobiet stosujących BIO-Cla z zieloną herbatą przez 8 miesięcy, doszło do średniego obniżenia ciężaru ciała o 9,2 kg.
     Oczywiście, optymalny efekt z zażywania BIO-CLa z zieloną herbatą będzie wówczas, gdy zastosuje Pani jednocześnie dietę redukującą ilość kalorii oraz regularny trening fizyczny obejmujący minimum 30 minut dziennie średnio intensywnego marszu lub jazdy na rowerze z częstością 3-4 razy w tygodniu. Należy ovczywiście wykluczyć z diety wszelkie słodyczen i tłuszcz. Dieta powinna opierać na 4-5 małych objętościowo i kalorycznie posiłkach spożywanych o stałych porach dnia. Tylko wtedy substancje odżywcze z pokarmu będą na bieżąco spalane w komórkach, a nie maagazynowane w postaci tkanki tłuszczowej zapasowej. dla opanowania niepohamowanego apetytu na słodycze polecam kurację chromem organicznym np Bio-chrom. Bardzo dobrze zmniejsza łaknienie na słodycze i reguluje gospodarkę węglowodanową.
     Jeśli chciałaby Pani zastosować środek intensywniejszy w działaniu odchudzającym to polecam Olimp Therm line II. ale on również wymaga diety i ćwiczeń fizycznych.
     Żeby schudnąć musi Pani wprowadzć swój organizm w stan bilansu energetycznego ujemnego.
     
     Czy Bio-CLA z zieloną herbatą można stosować jednocześnie przyjmując doustne środki antykoncepcyjne np. Cilest?
     
     Bio-CLA z zieloną herbatą można przyjmować jednocześnie z doustną antykoncepcją.
     
     Mam 15 lat i chciałabym wiedzieć czy zażywanie Bio-CLA z zieloną herbatą w moim wieku nie zaszkodzi?
     producent podaje we wskazaniach, że preparat Bio-CLA z zieloną herbatą przeznaczony jest dla osób dorosłych. Dlatego zażywając Bio-CLA zzieloną herbatą w młodszym wieku, zrobisz to na własną odpowiedzialność.
     
     Czy w wieku 16 lat mogę brać te tabletki? Uprawiam sport i odżywiam się normalnie (bez słodyczy).
     
     Generalnie nie ma przeciwwskazań wiekowych do zażywania Bio-CLA z zieloną herbatą. Jednakże producent nie zaleca stosowania tego preparatu w okresie ciąży i w czasie karmienia piersią.
     
      Czy Bio-CLA z zieloną herbatą wywołuje skutki uboczne po zakończeniu kuracji i czy czy efekt odchudzania potem zanika ?
     
     W trakcie każdej kuracji redukującej masę ciała organizm zmniejsza
     tempo przemiany materii i stan ten utrzymuje się nadal po zakończeniu takiej kuracji. Dlatego powrót do starych nawyków żywieniowych po
     zakończeniu odchudzania skutkuje często tzw. efekt jo-jo czyli powtórnym wzrostem
     masy ciała. To samo zjawisko może pojawić się po zakończeniu kuracji Bio-
     Cla z zieloną herbatą (choć producent podaje, że Bio-CLA z zieloną herbatą przeciwdziała efektowi jo-jo), którą dla uzyskania optymalnego efektu
     należy wspomagać regularnymi ćwiczeniami fizycznymi i dietą z ograniczeniem
     ilości spożywanych kalorii. Dlatego chcąc utrzymać efekt odchudzający po zakonczeniu zażywania Bio-CLA z zieloną herbatą, nie należy powracać
     do starych nawyków żywieniowych i przekarmiać się.
     
     
     Czy Bio-CLA z zieloną herbatą może stosować chłopak w wieku 16 lat którego masa ciała wynosi 70 kg, a wzrost 185 cm?
     
     Osoba o masie ciała 70 kg i wzroście 185 cm ma tzw. wskaźnik masy
     ciała (BMI) o wartości 20,45 , wskazuje na prawidłową masę ciała (norma BMI 18,5 - 24,9), a więc nie wymaga podejmowania działań zmierzających do
     redukcji masy ciała. Tym bardziej dotyczy to młodzieńca 16-letniego, ktory jest w okresie wzrastania i dla którego w tym czasie wszelkie działania redukujące masę ciała mogą być szkodliwe. Dlatego 16-latkowi zdecydowania odradzam stosowanie preparatów w celu odchudzania.
     
     Czy preparat bio-cla zawiera jod?
     
     W skład preparatu Bio-C.L.A wchodzi:
     - mieszanina wolnych kwasów tłuszczowych zawierająca sprzężony kwas linolowy (C.L.A.) w ilości 600mg C.L.A. na 1 kapsułkę oraz
     - składnik otoczki: żelatyna.
     - barwnik: karmel amoniakalny.
     - substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.
     
     W skład preparatu Bio-C.L.A. z zieloną herbatą wchodzą:
     - mieszanina wolnych kwasów tłuszczowych zawierająca sprzężony kwas linolowy (CLA) w ilości 450 mg na 1 kaps.
     - wyciąg z zielonej herbaty w ilości 250 mg na 1 kaps.oraz
     - składnik otoczki: żelatyna.
     - barwnik: karmel amoniakalny.
     - cubstancja utrzymująca wilgoć: glicerol.
     
     Jak widać ze składu, oba ww preparaty jodu nie zawierają.
     
      Po ilu dniach/miesiącach widać efekty stosowania Bio-CLA z zieloną herbatą?
     
      Według danych producenta u kobiet stosujących BIO-Cla z zieloną herbatą przez 8 miesięcy, doszło do średniego obniżenia ciężaru ciała o 9,2 kg.
     Oczywiście, optymalny efekt z zażywania BIO-CLa z zieloną hebatą będzie wówczas, gdy zastosuje Pani jednocześnie dietę redukującą ilość kalorii oraz regulany trening fizyczny obejmujący minimum 30 minut dziennie średniointensywnego marszu lub jazdy na rowerze z częstością 3-4 razy w tygodniu.
     
     
     2. czy preparat bio-cla z zieloną herbatą ma jakieś efekty uboczne dla zdrowia?
     
      Generalnie preparat Bio-Cla z zieloną herbatą nie ma ubocznych działań dla zdrowia.
     Jednakże producent nie zaleca stosowania tego preparatu w okresie ciąży i w czasie karmienia piersią.
     
     
     Mam wzrostu 167 cm i ważę 65 kg. Ile mam przyjmować tabletek dziennie (wieczorami biegam po 30 min i robie 100 brzuszków), żeby skutki odchudzania były widoczne jak najszybciej?
     
     Producent zaleca dla dorosłych przyjmowanie od 2do 6 kapsułek dziennie podczas posiłku.
     wobec tego, chcąc oczekiwać jak najszybciej efektu, może Pani przyjmować preparat 3x2 kapsułki, pod warunkiem kontynuowania wspomnianego przez Panią planu treningowego.
     
    CZY ZAŻYWAJĄC TE KAPSUŁKI MUSZĘ ĆWICZYĆ?A JEŚLI TAK, TO JAKIE ĆWICZENIA BĄDĄ NAJLEPSZE, ŻEBY OSIĄGNĄĆ JAK NAJLEPSZE REZULTATY? I JAKIE EFEKTY SIĘ OSIĄGA? CZYLI ILE MOZNA STRACIĆ KILOGRAMÓW? NA ILE STARCZA JEDNO PUDEŁKO BIO-CLA?
     
      Według danych producenta u kobiet stosujących BIO-Cla z zieloną herbatą przez 8 miesięcy, doszło do średniego obniżenia ciężaru ciała o 9,2 kg.
     Oczywiście, optymalny efekt z zażywania BIO-CLa z zieloną hebatą będzie wówczas, gdy zastosuje Pani jednocześnie dietę redukującą ilość kalorii oraz regulany trening fizyczny obejmujący minimum 30 minut jednorazowo średniointensywnego biegania, marszu po nierównym terenie, jazdy na rowerze, chodzenie na bieżni ruchomej, treningu na maszynie eliptycznej z częstością 3-4 razy w tygodniu pod kontrolą tętna.
     
      Aby obliczyć przy jakim tętnie bedzie w organizmie dochodzi do szybszego spalania tluszczu należy najpierw obliczyć Pani tzw. tętno maksymalne według wzoru:
     
     HR max= 220 - wiek,
     gdzie
     HR max- Pani tętno maksymalne
     wiek - Pani aktualny wiek w latach
     
     następnie z wartości HR max oblicza Pani 60 % oraz 70% i jeśli bedzie Pani trenować z utrzymaniem tętna w przedziale pomiędzy 60% a 70% HR max, powinno nastepować optymalne spalanie tłuszczu przez organizm, pod warunkiem, że trening trwa minimum 30 minut i nie wykracza Pani poza obliczony zakres tętna.
     
      Jesli tętno u Pani przekroczy wartość 70% HR max, to wówczas bardziej rozwijać się będzie wydolność fizyczna, niż spalanie tłuszczu. Dlatego ważna jest regularna kontrola tętna podczas treningu.Można to sobie ułatwić kupując tzw. tętnomierz.
     
     Jeśli chodzi o dawkowanie Bio-Cla z zielona herbatą, to poducent zaleca dla dorosłych przyjmowanie od 2do 6 kapsułek dziennie podczas posiłku.
     wobec tego, chcąc oczekiwać jak najszybciej efektu, może Pani przyjmować preparat 3x2 kapsułki, pod warunkiem kontynuowania przez Panią planu treningowego.
     W opakowaniu jest 50 kapsułek, a więc w zależności od dawkowania wystarczy ta ilość na okres od 10 do 30 dni.
     
ZOBACZ! Ofertę naszego sklepu !


lek. med. Ewa Pakuła