Portal Medycyna Grabieniec, Łódź, Grabieniec 13
Twoja wyszukiwarka

Jesteś 9368841
odwiedzającym

środa 1 października 2014

APTEKA > Informacje ogólne

Thermo Speed - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Preparat Thermo Speed zawiera w swoim składzie: ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, ekstrakt guarany, kofeinę, ekstrakt pieprzu czarnego i tyrozynę. Są to wszystko substancje stymulujące rozpad i spalanie tłuszczu oraz hamujące rozpad białek.
     
     PYTANIA I ODPOWIEDZI

Myślę nad zakupem Olimp thermo speed extreme + Olimp l-karnityna jako reduktory tluszczu. Czy to jest dobre rozwiązanie, aby łączyć te dwa preparaty i czy nie zaszkodzą osobie w wieku 16 lat w naturalnym wzroście i rozwoju ? 21.03.2007 r.

Witam, Olimp thermo speed extreme jest preparatem z przeznaczeniem dla osób dorosłych, a więc dla 16-latka jest przeciwwskazany, ponieważ zawiera szereg bardzo silnie działających składników.
Jeśli 16 latka chce redukować tłuszcz mogę zaproponować Bio-Cla z zieloną herbatą, Jest to preparat bezpieczny, do stosowania długotrwałego i nie daje niekorzystnych objawów ubocznych. Jeśli dana osoba będzie regularnie ćwiczyć , to może dodatkowo zażywać na pół godziny przed treningiem l-karnitynę, która wzmaga spalanie kwasów tłuszczowych podczas wysiłku fizycznego. Warunek jest jeden -musi to być wysiłek aerobowy, tlenowy trwający minimum 30 minut (aerobic, bieganie, pływanie,. tenis, taniec, nordic walking itp.

Stosuję od niedawna Olimp Thermo speed, żeby zrzucić co nie co zbędnych kilogramów, ale mam problemy z ciśnieniem krwi. Jakie mogą być tego skutki uboczne i co byście radzili dla mnie w tym przypadku jako produkt zamienny ? 20.03.2007 r.
     
     Pamiętaj, że przeciwwskazaniami do Olimp Thermo speed Extreme są: choroby serca, nadciśnienie tętnicze, choroby tarczycy, depresja, ciąża, okres karmienia piersią. Alternatywą mogą być inne preparaty, nie oddziaływujące na ciśnienie krwi np. CLA Clarinol 1000 skojarzony z chromem i l -karnityną.
     (ta ostatnia wtedy, gdy ćwiczysz regularnie).
     
      Czy spalacz tłuszczu OLIMP THERMO SPEED EXTREME można brać jednocześnie z suplementem diety, a konkretnie z CLA ClARINOL 1000mg lub plastrami Vita-slim? 20.03.2007 r.
     
     Olimp Thermo speed extreme jest tak silny, że nie ma potrzeby kojarzyć go z CLA clarinol 1000 lub plastrami Vita-slim.
     Pamiętaj, że przeciwwskazaniami do Thermo speed Extreme są: choroby serca, nadciśnienie tętnicze, choroby tarczycy, depresja, ciąża, okres karmienia piersią. w początkowym okresie jego stosowania możesz odczuwać przyśpieszoną akcję serca, pocenie. Objawy te mijają wraz z adaptacją organizmu do składników preparatu.
     
      Czy mogę brać Olimp Thermo Speed Extreme, jeśli biegam, robię brzuszki i jestem na diecie? I ile się na tych tabletkach chudnie? 07.03.2007 r.
     
     Jesli ćwiczysz regularnie, to dobrym wyborem jest Thermo speed Extreme jako termogenik - spalacz tłuszczu. Co do ilościowego spadku ciężaru ciała, jest mi trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ uzależnione to jest ilości wysiłku fizycznego i diety. Według danych producenta po 7 tygodniach stosowania Thermo speed extreme 2x1 kaps. dochodzi do kilkunastoprocentowej redukcji tłuszczu w ciele na korzyść beztłuszczowej masy ciała.
     
     Po wielu dietach odchudzających mam strasznie spowolnioną przemianę materii. Od 2 tygodni trzymam dietę niskotłuszczową i niskokaloryczną, intesywnie ćwiczę na siłowni (ćwiczenia siłowe i aerobowe), ale nie widzę efektów. Chcę zacząć stosować jeden ze środków Therm Line II lub Thermo Speed Extreme. Czy można je przyjmować równocześnie? A jeśli nie, to który będzie dla mnie lepszy i przyniesie lepsze efekty? 15.02.2007 r.
     
     Obu preparatów Therm line II i thermo speed extreme nie poleca się przyjmować razem, poniewaz może dojść do zbyt silnego ich działania.
     Dla osob o malej aktywności fizycznej polecany jest Therm lini II, a jesli ktoś ćwiczy regularnie, to lepszy będzie Thermo speed Extreme. Poniewaz Thermo speed extreme działa silnie nie każdy może go zażywać. Przeciwwskazaniami do Thermo speed Extreme są: choroby serca, nadciśnienie tętnicze, choroby tarczycy, depresja, ciąża, okres karmienia piersią.
     
     Czy jeżeli biorę THERMO SPEED EXTREME, to mogę spożywać alkohol ? 17.09.2006 r.
     
     Składniki preparatu Thermo speed extreme nie wykluczają jednoczesnego picia alkoholu. Warto jednak zastanowić się nad tym pytaniem, ponieważ alkohol, a zwłaszcza piwo, wermuty, likiery, słodkie wina lub koniaki, brandy itp. są wysokokaloryczne, a co za tym idzie dostarczają tzw. pustych kalorii przetwarzanych w organizmie na tłuszcz.
     dlatego jednoczesne picie alkoholu i zażywanie thermo speed extreme mija się z celem. bo nie doprowadzi do oczekiwanych efektów odchudzania.
     dlatego proponuję wybrać:
     1.albo zażywanie thermo speed extreme bez alkoholu i innych pokarmów wysokokalorycznych
     2. albo nie zażywanie thermo speed extreme i wówczas można rozważać picie alkoholu i spożywanie innych pokarmów wysokokalorycznych.
     
     Wyczytałem w opisie, że Thermo Speed Extreme oprócz spalania tłuszczu działa także anabolicznie. Jak to możliwe? Który ze składników działa anabolicznie? 15.08.2006 r.
     
     Działanie anaboliczne termogeników zawartych w Thermo speed extreme związane jest ze stymulowaniem wewnątrzkomórkowego przekaźnika jakim jest cAMP (cykliczny adenozynomonofosforan), który inicjuje w komórkach spalanie tłuszczu i syntezę białek. Na wzrost cAMP wpływają bezpośrednio zawarte w Thermo speed extreme: tyrozyna, kofeina, piperyna, a pośrednio poprzez stymulację noradrenaliny: EGCG i synefryna.Thermo speed extreme jest przede wszystkim termogenikiem wyzwalającym rozpad tłuszczu w komórkach tłuszczowych i spalanie go w komórkach mięśniowych, natomiast dzięki działaniu anabolicznemu oszczędza białka mięśniowe które nie są zużywane do termogenezy i wpływa na ich gromadzenie, dzięki czemu spada masa tłuszczowa organizmu, a zwiększa się masa beztłuszczowa czyli mięśniowa.
     Z uwagi na siłę działania Thermo speed extreme klasyfikuje się do grupy spalaczy tłuszczu inaczej termogeników, a nie do grupy anabolików.
     
     Co powinienem zakupić żeby pozbyć się/zredukować tłuszcz i "ulepszyć" swoje umięśnienie. Ćwiczę co 2 dzień. 08.07.2006 r. Jeśli jesteś osobą ogólnie zdrową (bez chorób układu krążenia, nadciśnienia tętniczego czy depresji) można polecić na zredukowanie tkanki tłuszczowej preparat termogeniczny Thermo speed extreme, którego składniki są najaktywniejszymi termogenikami pokarmowymi (tyrozyna, synefryna, epigalokatechina (EGCG), piperyna i kofeina). Wyraźnie ułatwia on redukcję tłuszczu zapasowego i jednocześnie rozwój suchej masy mięśniowej. Warunkiem stosowanie jest diety z ognraniczeniem produktów wysokokalorycznych tj. cukrów prostych i tłuszczów. Chcąc jednocześnie zwiększyć umięśnienie warto zastosować dodatkowe suplementy z grupy odżywek białkowo-węglowodanowych np. Gain bolic 6000 i antykatabolicznych np. HMB.
     
     Gain bolic 6000 daje dobre efekty przyrostu masy mięśniowej bez konieczności znacznego zwiększania podaży białka w diecie. Jest to najwyższej jakości preparat do szybkiej budowy masy mięśniowej i zawiera wyłącznie najbardziej ekskluzywne składniki tj kazeina micelarna ,ultrafiltrowane białko serwatkowe oraz jajeczne. Dodatek odpowiednio zestawionych porcji kreatyny, dekstrozy i tauryny w sposób zdecydowany przyspiesza i potęguje anaboliczne działanie gainera. Przeznaczony dla osób o zwiększonym zapotrzebowaniu na energię i białko, ćwiczących rekreacyjnie i sportowców, dążących do szybkiego rozwoju masy i siły mięśniowej lub ogólnych zdolności wysiłkowych.
     
     Biologiczne działanie HMB polega na zwiększaniu przyrostu tkanki mięśniowej poprzez ochronę białek mięśniowych przed rozpadem przy jednoczesnej aktywacji spalania tkanki tłuszczowej. Tak więc HMB zaliczany jest do grupy odżywek tzw. antykatabolicznych czyli antykatabolików. Stosując HMB można osiągnąć okolo 1-2 kg beztłuszczowej masy mięśniowej w ciągu 6 tygodni przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej. A więc po pół roku może nastąpić trwały przyrost od 1 do 8 kg beztłuszczowej tkanki mięśniowej. Warunkiem przyrostu masy mięśniowej i spalania tłuszczu pod wpływem HMB jest wysiłek fizyczny. Warto podkreślić, że HMB daje trwały przyrost tkanki mięśniowej, jeśli zażywanie jego jest skojarzone z treningiem fizycznym.
     
     Natomiast jeśli przestaniesz trenować i pofolgujesz sobie w diecie, to na pewno dojdzie do odkładania się tkanki tłuszczowej. Ale nie będzie to efekt przerwy w stosowaniu HMB czy gain bolica 6000, tylko efekt dodatniego bilansu energetycznego ( więcej jesz, mniej spalasz).
     
     
     
     Czy można zażywać Thermo Speed extreme wraz z l-karnityną i chromem podczas bardzo wzmożonego wysiłku np. w czasie zgrupowanie sekcji judo? Czy nie będzie to miało jakiś skutków ubocznych? 04.07.2006 r.
     Dla sportowców z dyscyplin sylwetkowych i z limitami wagowymi warto
     natomiast polecać najsilniejszy termogenik jakim jest Olimp Thermo speed extreme, ktory wspomaga pracę nad osiągnięciem najwyższej formy startowej. Wyraźnie ułatwia redukcję tłuszczu zapasowego i jednocześnie rozwój suchej masy mięśniowej, czyli kształtowanie perfekcyjnej definicji ciała i ekstremalnych zdolności wysiłkowych.
     Olimp Thermo speed extrem jest bardzo silnym preparatem termogennym czyli intensyfikującym spalanie tłuszczu z rozproszeniem energii cieplnej, a
     jednocześnie jednocześnie stymulującym syntezę białek. Z uwagi na tak silne działanie Olimp Thermo speed extreme, można go kojarzyć z innymi
     suplementami, ale powinny to być suplementy antykataboliczne lub anaboliczne czyli pobudzające syntezę białka. Warto tutaj rozważyć połączenie Olimp Thermo speed extreme z antykatabolikiem Olimp HMB, którego działanie polega na zwiększaniu przyrostu tkanki mięśniowej poprzez ochronę białek mięśniowych przed rozpadem przy jednoczesnej aktywacji spalania tkanki tłuszczowej. Dzięki temu można osiągnąć odtłuszczenie ciała przy jednoczesnym zachowaniu tkanki mięśniowej, co warunkuje otrzymanie jędrnej sylwetki. Zestawienie takie daje bardzo stabilną masę mięśniową i dobry przyrost siły. Do zestawu tego warto dołaczyć też l-karnitynę i chrom lub l-karnitynę 500 forte plus.
     
     Chciałbym się zapytać czy istnieją jakieś przeciwskazania do stosowaniaThermo Speed'a u młodych osób (konkretnie w wieku 17 lat)?
     
       Jak podaje producent jest to preparat wskazany dla osób dorosłych, głównie sportowców.
     
     Dlatego odpowiadając na zadane pytanie: Thermo speed nie jest wskazany dla mlodzieńca w wieku 17 lat, który pozostaje jeszcze w fazie dojrzewania i wzrastania.
     
     Inne przeciwwskazania do Thermo speed to:
     - ciąża
     - okres karmienia piersią
     - nadciśnienie tętnicze
      - choroby serca i układu krążenia.
     
     Thermo speed zawiera dużą dawkę kofeiny, dlatego producent poleca konsultację z lekarzem lub dietetykiem przed rozpoczęciem kuracji Thermo speed.

lek. med. Ewa Pakuła